Vi starter utstillingsåret 2021 med en annerledes utstilling. For første gang i KHÅK stilles en privat samling av internasjonal samtidskunst ut. Samlingen Deocariza-Fredly er verdenskjent. Samleren er kjent for å tidlig oppdage talenter innen kunstfeltet, og har vært en viktig bidragsyter til mange internasjonale kunstneres suksess.
Vi starter utstillingsåret 2021 med en annerledes utstilling. For første gang i KHÅK stilles en privat samling av internasjonal samtidskunst ut.
Samlingen Deocariza-Fredly er verdenskjent. Samleren er kjent for å tidlig oppdage talenter innen kunstfeltet, og har vært en viktig bidragsyter til mange internasjonale kunstneres suksess. Utstillingen viser kunstverk fra blant annet Andrew Sendor, Aaron Johnson, Matthew Stone, Barnaby Whitfield, Benji Whalen, Willem Weismann, Bjarne Melgaard, Matias Faldbakken, Marianne Heske, Li Wei, Sako Kojima og Josh Smith.
Arrangementet med den offisielle åpningen er avlyst, men dørene åpner likevel for publikum torsdag kl. 18.00. Antall gjester vil til enhver tid kontrolleres slik at regler for smittevern overholdes.
Utstillingen står til 24. januar